Lekarstwa i czopki na zapalenie prostaty

Mężczyzna cierpiący na zapalenie prostaty

Gruczoł krokowy jest niezwykle ważnym narządem ludzkiego ciała, który w przypadku stanu zapalnego spowoduje zastój wydzieliny, zakłócenie normalnego funkcjonowania funkcji wydalniczej i wiele innych bolesnych wrażeń. Choroba taka jak zapalenie gruczołu krokowego jest najczęstszą chorobą urologiczną naszych czasów, którą leczy się głównie za pomocą leków i czopków na zapalenie gruczołu krokowego. Lekarze stosują różnorodne metody leczenia, m. in. fizjoterapię z użyciem leków immunomodulujących i różnych środków przeciwbakteryjnych.

Lek na zapalenie prostaty

W początkowych stadiach rozwoju zapalenia gruczołu krokowego chorobę tę można wyleczyć, stosując terapię lekową, ale w przypadku długotrwałego braku leczenia interwencja chirurgiczna stanie się nieunikniona. Wtedy pomocna może okazać się metoda przezcewkowa,lub operacja otwarta. Jeśli chcesz tego uniknąć, użyj leków i czopków na zapalenie gruczołu krokowego lub zwróć się o pomoc do tradycyjnej medycyny. Nawiasem mówiąc, właśnie to może pomóc zapobiec rozwojowi choroby w zaawansowanej postaci.

W leczeniu najczęściej wykorzystuje się powszechnie znane różne rośliny. Przydatne i po prostu niezastąpione w profilaktyce i leczeniu zapalenia gruczołu krokowego będzie stosowanie świeżych soków z ogórków, buraków i marchwi w równych proporcjach, oleju z ostropestu plamistego, zielonej cebuli, selera i pietruszki. Jedzenie 30-40 pestek dyni dziennie, picie szklanki soku dyniowego przed posiłkiem i dodanie do diety kilku oliwek również będzie miało dobry wpływ na organizm.

W leczeniu różnych schorzeń narządów układu moczowo-płciowego od czasów starożytnych stosowano zaparzanie herbaty z rośliny takiej jak wrzos, którą popijano małymi łykami przez cały dzień. Bardzo skuteczna jest także nalewka zawierająca korzenie żeń-szenia, lubczyku i storczyka, liście jesionu wyniosłego i nasiona anyżu. Lek ten rozcieńcza się w wodzie i przyjmuje 5-10 kropli 3-5 razy dziennie.

Wielu zaleca także stosowanie środka ludowego, takiego jak potok bobrowy, który nie tylko jest dobrym lekarstwem na zapalenie gruczołu krokowego, ale także ma niezwykle pozytywny wpływ na męskie funkcje seksualne. Ponadto nalewka sporządzona ze strumienia bobrowego jest całkowicie bezpieczna, gdyż ma jedynie pozytywne działanie.

Jeśli zdecydujesz się na konsultację z urologiem, najprawdopodobniej zostanie Ci zaproponowana fizjoterapia z użyciem leków przeciwbakteryjnych. Ponadto lekarz może dodatkowo przepisać masaż gruczołu krokowego, który nie tylko sprzyja odpływowi wydzieliny zapalnej, ale także łagodzi ból. Pozytywnie na organizm ludzki wpływają także wszelkiego rodzaju enzymy, immunomodulatory, cytoprzekaźniki i rozmaite preparaty ziołowe. Środki przeciwbakteryjne są najczęściej przepisywane pacjentom, u których zdiagnozowano jakąkolwiek chorobę zakaźną. Ale w każdym konkretnym przypadku zarówno taktyka leczenia zapalenia gruczołu krokowego, jak i wybór leków pozostają wyłącznie w gestii urologa-androloga.

Czopki na zapalenie prostaty

W leczeniu najczęściej stosuje się różne leki i czopki na zapalenie gruczołu krokowego. Warto jednak zauważyć, że skuteczność stosowania czopków doodbytniczych (czopków) w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego jest niestety znacznie niższa niż w przypadku stosowania ich w leczeniu chorób odbytnicy. A wszystko dzięki temu, że pomiędzy wprowadzonym czopkiem a prostatą znajdują się takie bariery, jak sama torebka prostaty i niskoprzepuszczalna ściana jelita. Ale jest też pozytywna strona tego leczenia, a mianowicie wyższe stężenie leków terapeutycznych, które nie muszą przechodzić przez wątrobę (co niszczy prawie wszystkie leki, które przez nią przechodzą).

W leczeniu zapalenia gruczołu krokowego stosuje się czopki o działaniu przeciwskurczowym (usuwają skurcze mięśni gładkich naczyń krwionośnych i narządów wewnętrznych), z antybiotykami, z substancją o działaniu regenerującym i przeciwzapalnym, z propolisem (ze względu na złożony skład chemiczny ma bardzo szeroki zakres efektów).

Propolis, powstały na bazie ekstraktu z leczniczego błota, wykorzystuje się także w świecach. Takie czopki mają nie tylko działanie przeciwzapalne, ale także immunomodulujące i są z powodzeniem stosowane jako leczenie zapobiegawcze.

Niedawno pojawił się rodzaj czopka, który wykorzystuje produkty pszczelarskie. Oprócz propolisu w preparacie znajdują się produkty pszczelarskie takie jak wosk pszczeli, pyłek, miód pszczół górskich i mleczko pszczele. Lek na bazie tego rodzaju czopków ma działanie nie tylko przeciwnowotworowe, przeciwbólowe i regeneracyjne, ale także przeciwzapalne, przeciwgrzybicze, immunostymulujące i przeciwbakteryjne.

Na szczególną uwagę zasługują czopki doodbytnicze, które przygotowywane są na bazie gruczołów krokowych bydła. Lek ten pomaga zmniejszyć zastój wydzieliny, obrzęk, stan zapalny gruczołu krokowego, normalizuje jego funkcję wydzielniczą, a także zapobiega rozwojowi zakrzepicy małych żył w gruczole krokowym. Po zastosowaniu preparatu następuje dość szybka poprawa funkcji seksualnych, zmniejszenie bólu, przywrócenie prawidłowej częstotliwości oddawania moczu oraz zmniejszenie procesu zapalnego.

Ponadto wielu lekarzy w swojej praktyce leczenia zapalenia gruczołu krokowego stosuje, oprócz leków, czopki magnetyczne. Ferryt baru służy w nich jako wypełniacz magnetyczny. W aptekach sprzedawane są czopki magnetyczne, które są dopuszczone do stosowania i zawierają substancję angioprotekcyjną, poprawiającą ukrwienie chorych narządów i wzmacniającą naczynia krwionośne.

Lekarze znają i stosują wiele różnych czopków w leczeniu zapalenia gruczołu krokowego, ale w każdym konkretnym przypadku tylko oni mogą przepisać niezbędne leki. Ignorowanie ich pomocy przyniesie dokładnie odwrotny skutek.